28 Nisan Tahminleri

eskisehirbursaEskişehir – Bursaspor

İki gün önce Türkiye Kupası yarı final mücadelesinde Bursaspor çok rahat bir galibiyet aldı. Eskişehirspor uzun zamandır maç kazanamıyor ve bu maçtan da pek umudu olduğunu düşünmüyorum .  Öte yandan Bursa ekibi istediğini aldı ve kupada finale yüksekldi. Fenerbahçe ile eşleşmesinden dolayı kupasyı alamasa bile Avrupa’ya gitmeyi garantiledi. Ancak evsahibi ekibin kötü gidişatı ve Bursaspor’un performansı düşünüldüğünde bu maçın  galibinin Bursa olacağını düşünüyorum .

Daha geniş kuponlarınızda tavsiye edebileceğim bu tahmin sizi tatmin etmezse üst tercihini de kullanabilirsiniz. Ancak benim tercihim Bursaspor’un kazanacağı yönünde  .

Tahmin : Bursaspor Kazanır

 

Tottenham – Blackburn

Tottenham takımı uzun süredir iyi bir kadroya sahip olmasına rağmen çok kötü futbol sergiliyor . İnaılmaz bir şekilde yaklaşık 10 haftadır berbat bir oyunla bizleri kahrediyor .  Rakibi düşme hattında bulunan Blackburn ve iki takım için de son derece önemli bir mücadele. Biri düşmemek için diğeri yukarıda kalmak için bu maça çıkacak .

Bu hafta Tottenham takımının kendisinden daha vasat bir futbol oynayan rakibi karşısında ve üstelik kendi evinde kazanacağı yönünde tercihimi kullanacağım .

Tahmin : Tottenham Kazanır

 

Stoke – Arsenal

Bu maçta çok gol olacağı kanısındayım ama üst oynamanızı tavsiye etmiyorum. Ev sahibi Stoke ligde 13. sırada ve artık bu sezonu kapattı ne düşüyor ne de kupalara katılmak gibi bir amacı var. Futbolcular sadece prestij için sahaya çıkacak. Ancak konuk ekip Arsenal üçüncü olabilmek için oynuyor ve Chelsea’nin finale çıkması yüzünden biraz tedirginler. Zira eğer Chelsea kupayı kazanırsa Premier Lig 4. sü Şampiyonlar Ligine gidemiyor ve bu yüzden Arsenal’in mutlaka üçüncü olması gerekiyor.

Bu maça da yukarıda saydığım şeyleri bilerek çıkacak olan Arsenal zorlansa bile kazanmasını bilecektir.

Tahmin: Arsenal Kazanır