Emre Belezoğlu Beşiktaş Maçında Yok

emrecezaTürkiye Futbol Federasyonu , geçen hafta Trabzon – Fenerbahçe maçında Emre Belezoğlu‘nun Zokora’ya yaptığı hareket sonrası verdiği 2 maçlık cezanın üzerine idari tedbir kararı ekledi ve bu sonuçla Emre yarın oynanacak Süper Final mücadelesinde Beşiktaş karşısında forma giyemeyecek. İki maç olan cezasını Galatasaray ve kupadaki Karabükspor maçıyla tamamlayan Emre , federasyonun aldığı karar sonucu bundan sonraki maçta da oynamayacak. Trabzonsporlu Zokora’nın  PFDK ‘ya yaptığı itiraz sonucu sabah toplanan Tahkim Kurulu bu şok kararı aldı . Karar , Fenerbahçe camiasında şaşkınlıkla karşılandı .

 

Sabah saatlerinde Didier Zokora’nın Futbol Federasyonu’na yaptığı itiraz sonucu olağanüstü toplanan Tahkim kurulu yapılan açıklamada görüntülerin tekrar izlenmesi ve kararın gözden geçirilmesi adına Emre için idari tedbir kararı uygulamaya hükmetti ve bu sonuçla inceleme sonuçlanana kadar Belzoğlu’nun maçlarda oynayamayacağı kararına varıldı .

İlk alınan kararla Emre iki maç ceza almıştı ancak   alınan yeni kararla bu süre biraz daha uzayacak gibi görünüyor . Olay sonrası basın karşısına çıkan futbolcu ırkçı bir söylemde bulunmadığını belirtmişti ancak federasyon görüntüleri inceledikten sonra 2 maçlık bir ceza uygulanması kararına varmıştı . Cezasını Süper Final’de Galatasaray ve Türkiye Kupası’nda Karabükspor maçlarıyla tamamlayan Emre Belezoğlu’nun pazar günü oynanacak Beşiktaş mücadelesinde oynayacağı biliniyordu .  Ancak son alınan kararla bu mümkün olacak gibi gözükmüyor. Şimdi Fenerbahçe Kulübü’nün yapacağı açıklama merakla bekleniyor .