İddaa Sistem Hesaplama

iddaa (1)

 

Bir çok kez çevremizda İddaa oynayan arkadaşlarımızdan duymuşuzdur “tek maçtan yattım” diye . Ancak İddaa’nın bazı maçlarda 3 bazılarında ise 4 maç kombine zorunluluğu olması kuponlarınıza tamamlama gayesiyle pek tutmadığınız maçları eklemenize neden oluyor . Ayrıca oranların düşüklüğü yüzünden karım biraz daha yüksek olsun mantığıyla 8 – 10 maç gibi olasılığı biraz düşük kuponlar oluşturuyoruz . Ancak kuponlarınızda sistem uygularsanız belki ödediğiniz miktar biraz artacaktır ama kazanma olasılığınız daha yükseklere çıkacaktır . Sistem hesaplama konusunda aklınıza takılanları ve yöntemini aşşağıda örnekleriyle açıklayacağım .

Sistem Tablosu

sistemhesaplama

Yukarıdaki iddaa sistem tablosundan bakarak oynadığımız maç saysı ve sistemde işaretlediğimiz sayının kesiştiği nokta bize kaç adet kupon oluşacağını ve kaç para ödeyeceğimizi vermektedir . Aynı şekilde biz eğer 5 misli oynayacaksak  bunu hesaplamak için yapmamız gereken   ( sistemde hesaplanana tutar) x ( misli miktarı ) çarpmamız bize doğru sonucu verecektir .

Örnek 

Bunu biraz örneklendirmek gerekirse . Biz kuponumuzda  6 maç oynadığımızı farzedelim .  Bu maçlardan dördünün kesin tutacağını düşünüyoruz ama iki maçtan biraz şüpheliyiz. Bu durumda yukarıdaki tabloda sağ kısımdaki  tahminde bulunulan maç sayısı kısmından 6 ‘yı    sistem alanında işaretlenen sayı kısmındanda 4’ü seçiyoruz ve kesiştiği noktanın  sarı renklede işaretlenmiş olan 15   olduğunu görüyoruz .  Yani bizim ödeyeceğimiz tutar eğer misli oynamayacağımızı varsayarsak kupon bedeli 2 Lira olduğu için 30 Lira’dır .  Ancak diyelimki biz 5 katı oynamak istiyoruz . Bu durumda  30 x 5 ten tam olarak 150 Liramızı gözden çıkarmalıyız .

 

Kazanacağınız tutar konusunda ise artık İddaa kuponlarında sistem oynayanların tüm maçların tutması durumunda ne kadar kazanacaklarını yazdıkları için sıkıntı yaşamayacaksınız .  Ancak ikinci durumda yukarıdaki örnekten devam edersek . Altı maç üzerinden sistem dördü işaretledik ve beş maçımız tuttu . Bu durumda bir tane 5 maçlık , 5 tanede 4 maçtan oluşan kuponumuz tutmuş olacak . Bunu hesaplamak biraz  zaman alacağından ve matematik bilgisi gerektiğinden yapmanız gereken iddaa.com sitesinden bilet sorgulama sayfasına girip ne kadar kazandığınızı öğrenmektir .  Bilet sorgulama sayfasına ulasşmak için tıklayınız .

Ne olursa olsun sistem kuponlarında yüksek oranlı maçlar bullundurmaya dikkat etmelisiniz. Aksi durumda kazancınız pek beklediğiniz ölçüde olmayacaktır .  Genel olarak beraberlik oranları ve 4 -6 yükek oranlı maçlar böyle kuponlar hazırlamak için idealdir .

 

Şansınız ve bahtınız açık olsun …